Co nového u Mléčných výtečníků?

Gábinkovci na návštěvě

15.05.2011 11:56

Krásné nedělní poledne všem, jsme tu s dalšími drobnými aktualitkami z třeskutého života ničivé devítky :). Jen, co dopíšu článek, zveřejním tři nová videa, kde učinkují naše malé superhvězdičky, jejich herecké dovednosti jsou čím dál tím více vytříbenější :).

Včera odpoledne nás svou milou návštěvou poctila rodina sirény Gábinky, která je naštěstí připravena na příchod mrňavého andílka s duší lucifera a nic se nezalekla zdejsího bitevního pole, kde zvesela pobíhalo devět divokých válečníku v čele s generálem Gábinkou :D. A jestli se zalekli, nic nedali znát :). Gábinku čeká řádná běžecká průprava a velké sportovní vyžití s její nejmladší paničkou, ale i celou rodinou, což bude pro takového hyperaktivce skoro nezbytné! Pejsulkové dostali darem další kilo kuřecího prsního masa, spoustu kořenové zeleniny a deset vajec - právě z toho všeho a rýže vařím chutný pokrm a chystáme se ty malé labužníky u jeho pojídání natočit :). V průběhu přípravy stravy jsem nafotila nějaké kroky, abyste měli představu, jak to dělám já a třeba si i vzali nějakou inspiraci ;). Suroviny dorazily akorát včas, protože dnes ráno v bříškách otesánků zmizela poslední dávka patnáctikilového pytle granulí - zlikvidovali jej za týden! Takže doufám, že nové objednané granule přijdou zítra :). Hold už váží přes pět a více kilogramů, rostou světelnou rychlostí a jsou velice nároční na výživu - ale jsou pěkní, dobře živení a dobře rostlí, takže výkrmná procedura nese ovoce. Dva tvarůžky, kterými byli rovněž obdarováni dostanou jako večerní dezert ;).

Tak, to jsem Vás tedy informovala o nutričních poměrech malých strávníků, nahraji videa, dovařím baštu a musím se něco taky naučit, tak se nezlobte za méně časté a méně vydatné aktualizace, zkoušky jsou za dveřmi!

Zdravíme do nových domovů!

—————

Očkování, čipování

13.05.2011 18:28

Dnes jsme podstoupili ten dlouho očekávaný zákrok - pejskové dostali vakcínu a čip. Vakcína je první štěněcí, tedy proti psince a leptospiróze. Další očkování pan doktor stanovil na 9. -10. 6.,čili to podstoupí až s novými "rodiči". To je prý nejnovější očkovací schema a já si prý vyhledala na internetu nějaké staré, když jsem je chtěla nechat podruhé očkovat v 8. týdnu :(. Inu, pan doktor veteriny ví nejlépe, jak se pejsci očkují. Byla jsem pochválena, kterak dobře jsem bobísky odčervila, že jsou ve skvělé výživové kondici, což by prý nebyli, kdyby byli začervení. Cena obou výkonů na jedno štěně je 750 Kč, a to jsem dostala hromadnou slevu, na každého pejska 100 Kč :). K tomu 250 Kč za odčervení  a veterinární péče rázem stojí 1000 Kč tak jako tak, takže odhad byl správný. Pejskové zákrok nesli statečně, jen Gábinka vyváděla, jako bychom ji chtěli rožnit a Brucík si také pobrečel - jsou to trošku citlivější nátury, no :). Načipováni jsou systémem BackHome, takže registrace do Národního registru bude zdarma - buď pošlete vyplněný formulář poštou nebo elektrinicky přes internet, to je na Vás. Pochopitelně dostanete domů i vyplněný očkovací průkaz a známku na obojek, která oznamuje, že je pejsek čipován.

A teď pro některé velice dobrá zpráva. Pan doktor mě ujistil, že pejsci jsou schopni jít do nového domova od šestého týdnu věku (tedy třeba dnes), podle toho, zda je matka ještě kojí - naše dravé devatero už kojeno nějakou dobu není, pro svůj krvelačný přístup k maminčiným strukům. Když štěňátka viděl, seznal, že jsou to už poměrně samostaní buclíci, kteří evidentně dlabou dobře sami :). Kompromisní termín odběru pro ty, kteří pejska chtějí mít co nejdříve doma, bude od příštího pátku, tedy od 20. 5., ovšem je to jen možnost, nikoli povinost, stále bude platit termín od 27. 5. Myslím, že někteří budou jásat :). Pokud byste si pejsuláka chtěli vzít v po sedmém týdnu věku, nebudu mít možnost jej po čtvrté odčervit, proto dávku odčervovací pasty pejsek dostne s sebou domů připravenou ve stříkačce ;). Granulky pro ty, kteří je chtěli objednat mnou, jsou již objednané a zaplacné, přijdou v příštím týdnu.

Tolik zpravodajství ze života dovádivé devítky, jdu jim připravit jogurtovou svačinku za to, co dnes museli vytrpět, chuděrky :). Mějte hezký zbytek večera a nezoufejte, už brzy je budete mít jen a jen pro sebe :).

—————

Šestý týden!

12.05.2011 07:12

Dobrý den,

dnes nám bobani oslaví šestý týden života a já se vážně obávám, jak se mi s nimi podaří přežít ty zbývající dva, neb s každým dalším citelně "přituhuje" ;). Myslím, že videa mluví za vše, jsou to energické potvůrky, které můj pokojík už výrazně nudí a neposkytuje jim ani omylem takové vyžití, jaké by si mrňaví "irští dobrohaři" představovali :). Venku je jinčí zábava, jenže to by páňule musela být desítichapadlová chobotnice, aby ty čtyřkilové drobečky mohla vzít ven najednou. Když je tu naše hodná tetička Kájuška, venčíme pejsky tři + maminu Bařku a netykavce Otíka. K tomu všemu mě příští týden čeká zkouška a komponovat do toho všeho ještě učení se mi příliš nedaří - hold daň za špatné hlídání háravé fenky, že :).

Včera k ránu darebná demoliční rota společnými silami zlikvidovala kabel od internetu, takže jsem potom půl hodiny skroucena na zemi u zdi (ukousli ho těsně po výstupu ze zdi :D) napojovala šest mrňavých drátků k sobě, abychom nebyli bez připojení úplně. Dnes přijde technik a opraví to snad méně diletantsky, nežli já ;). Čekám, s jakým záslužným počinem přijdou příště :).

Nic se ale nebojte, starám se o dětičky pořád stejně láskyplně, nijak je za jejich vrtochy nekárám, nechávám je užít si dětské chvilky naplno. Všichni jsou zdraví, čilí, hraví a veselí a to je hlavní! Rostou z nich krásní pejsci, už se těším na fotografie z dospělého věku :). Tyto jejich záchvaty devastací pramení z nedostatečného zaměstnání, pejskové se nudí a nevědí, jak nejlépe se zabavit. Jsem přesvědčena, že v nových domovech, kde budou moci skotačit na zahrádce a hlavně, kde ke každému bude přistupováno individuálně, nebudou mít tak silnou potřebu ničit. Netvrdím ale, že nic nezničí, to ne, to by u štěňátek nebylo normální, pochopitelně čím méně věcí budou mít na dosah, tím menší škody napachají :).

Zítra máme dostaveníčko s panem doktorem a každý poťouchlík dostane po dvou včeličkách, jednu vakcínu a jeden čip. Držte nám palečky :).

Slíbila jsem publikovat jakés vize mých milovaných dětiček do budoucna. Řekla bych, že krom Jacka a Gábinky budou pejsci hladce krátkosrstí. Ušiska jim narostla velká a zřejmě ještě narostou, takže to budou roztomilí ušáčci. Bílé znaky na hlavičkách se všem postupně zmenšují - Rastymu se proužek zužuje a u Tečky s Jonýskem  se skrvnky stávají nepatrné. Tmavohnědé zbarvení počíná být čím dál tím černější, jen Rasty a Otylka jsou trošku světlejší. Řekla bych, že každý bude mít více či méně výrazný týlní hrbol - to je moc roztomilé :). Jack vypadá jako malý gordonsetr, Gábinka jako štíhlý zlatý retrívr, Roxy je malá vižlička s tmavší pigmentací a ostaní jsou novotvořená plemena :). Pesulkové bez bílých znaků jsou hladkosrstí gordoni a ti s bílími znaky vylepšení hladkosrstí gordoni :D. Prostě budou všichni originálně krásní, to je na tom pěkné, nikdo nebude mít stejného fešáčka ;). A povahy? No po rodičích, jak jinak, streštění, akční, neúnavní, běhaví, dovádiví, mazliví a miloučcí ;).

Snad Vám další příspěvek do zpravodajství stačí, musím pokračovat s učením, bohužel. Dnes k večeru snad publikuji další video z venku. Zatím se mějte krásně, už se Vám čekání na dětičky krátí, vydržte ještě ;).

—————

Hlásíme se!

08.05.2011 16:11

Dobrý den,

jistě jste postřehli, že všichni pidivýtečníci jsou zadaní, čekají na ně hodní páníčkové, plné misky dobrého papání a teplé pelíšky. Proto toto naše zpravodajství bude od této chvíle věněnováno téměř výhradně Vám, budoucím páníčkům malých démonků (Bůh s Vámi :D ).

Všichni prdískové se mají k světu, denně to dokazují obdivuhodným apetitem, ohromným elánem do zápasnických klání a četnými devastujícími počiny směřovanými na výbavu paniččina studentského pokojíku. Jsou to zlatíčka :). Nic se nebojte, do roka by je to mělo přejít (pochopitelně nikoli chuť k jídlu) :D. Dnes dostali krupično-ovesnou kašičku s medem, máslem a třemi žloutky, to se tedy namlaskli, moc jim chutnala. Maminka a Otík taky dostali, aby jim to nepřišlo líto ;). Štěněcí granulky už podáváme nemáčené, aby si masírovali dásničky, kolem přořezávajících zoubků. Tvarůžky  a jogurtíky dostávají nadále, stejně tak domácí stravu v podobě masíčka, zeleniny a rýže. K tomu každý den dostanou na zub pamlsek a pro zdraví půl tabletky pangaminu (pivovarská kvasnice - komplex B vitaminů). Rozhodla jsem se, že každý dostane domů s sebou do začátků pár  tabletek, chutnají jim a jsou na ně zvyklí ;). Krmíme pětkrát denně, protože maminka Barča mlíčko pomalu a jistě ztrácí, stejně jako vůli vydržet kruté drásání struků.

V sobotní odpoledne s námi strávila budoucí Otylčina panička, mladá sympatická slečna, která má zkušennost s irským setrem a proto si Otylenku vybrala ;). Byl to krásně strávený čas, pejskové byli opět dosyta pomazleni a nafotili jsme i něco fotek. Myslím, že i Otylka opustí rodné hnízdo, jen jak to půjde :).

Na čtvrtek jsme objednáni k panu veterinářovi na čipování a očkování, tak nám držte palečky, ať to zvládneme. Zároveň je týž den čeká to protivné odčervování, chuděrky malé, ještě že neví, co je čeká ;).

Dnes bylo krásně a tak jsem se rozhodla vzít jedno štěndo s sebou na venčení. Protože venku se byli podívat už Jack a Žemlís, vybrala jsem Asonka. Bohužel jsem tu sama, spolubydlící na víkend odjeli, takže nebyla možnost vzít prďolů víc. Ještě dnes navečer vezmu jednoho. Asonek se chvilinku rozkoukával, ale vzápětí to vypadalo, jakoby se v přírodě narodil - počal zvídavě čmuchat, dovádět a radovat se, až jsem se divila, že se z toho ne a ne unavit :). Párkrát jsem ho v dobré vůli vzala do náruče, aby si odočinul, ale to se pánovi tedy vůbec nelíbilo, takže skotačil asi čtvrt hodiny v kuse a potom konečně vzal náručí za vděk :).

Jak pejsci rostou, začíná být odhadnutelné, jaký typ strsti by jako dospěláci mohli mít a jaké podoby zhruba nabývají. Až mě bude učení nudit, napíšu, jak to vidím s každým broučkem - už teď mohu prozradit, že třebas Jack by se ztratil ve vrhu gordonsetrů a Žemle by zapadla mezi vižličky - jen by byla nápadná tmavým čumáčkem a čokoládovými očíčky :).

To je tak asi vše, co mě napadá...Kdybyste někdo ještě chtěl objednat granulky, dejte vědět co nejdříve, abych vše zavčas objednala najednou. Zatím mají objednáno dva pejskové.

Rošťáci posílají domů hubany!

—————

Návštěvy nekončí ;)

02.05.2011 20:53

Dobrý večer,

jsme umuchlovaní k smrti :). V neděli se na nás vrhla rodina od Jonatána (původně Kvido), jimž děkujeme, že nás přijeli navštívit, v pozdějším odpoledním čase nás rozmazlovaly paniččiny tři kamarádky, no a dnes přijeli na muckanou i Rastíkovci :). Máme to nabyté, že? Dnes jsme opět byli bohatě obdarováni, takže každý z nás dostane domů nejen svůj osobní uzlíček, ale i osobní pískací tenisák - páníčkové, těšte se :D! K tomu nám má panička za úkol uvařit kilo prsních kuřecích řízků a dát nám spoustu pamlsků ... to si nás ti budoucí páníci ale rozmazlují, že :)?

Abyste se  mohli osobně přesvědčit, jakými všemi náručemi jsme od neděle prošli, v galerii naleznete zbrusu nové album nedělních a dnešních fotek - je jich dost :). Tak si nás zase prohlédněte, jsme čím dál tím krásnější lumpíci a panička už jen škrtá dny, kdy si pro nás páníčkové konečně přijedou :) (bane, ona nás nechce dát, to se jen tak kasá ;)  ). Pěkný zbytek večera, devítka má po večerníčku a jde chrnět a posílá hubany !

—————

Samé návštěvy :)

30.04.2011 18:00

Dobrý den,

dnes nám panička nahrála rovnou tři alba - prý že víkendový dárkový balíček :). Včera nás přijela navštívit babička, takže jsme přemuchlovaní na týden do předu ;). Ovšem zítra očekáváme návštěvu Kvidových nových páníčků a v pondělí další výpravu za Rastíkem, takže mazlinkování nekončí :). Na všechny se moc těšíme! Dnes ráno se přihodila taková komická nehoda k pláči :  pejsuláni darební mi ráno počůrali mobil, který jsem po vypnutí budíku neuváženě odložila na zem k posteli, když jsem se probudila znovu, doslova plaval v ohromné loužičce ... pochopitelně přestal fungovat :(. Takže kdybyste mi někdo volal, nedivte se, že jsem nedostupná, v pondělí si koupím nový :).

—————

Čtyří týdny

28.04.2011 20:30

"Před čtyřmi týdny touto dobou jsme byli už všichni osušení, nakrmení štěněcí výživou ze stříkačky a chrněli jsme v banánové krabici zachumlaní ve fleecových dekách. Už je tomu měsíc a zdá se to až neuvěřitelné, jak ten čas letí ;). Teď vážíme už dvě kila a nějaké drobné a proto nám panička vyměřila už ne dva, ale čtyři centimetry odčervovací pasty ...BLE! Začínali kluci a nakonec holčičky, poslední dostala pastičku žemlata. Zase máme na dva týdny pokoj, další dávku dostaneme, až budeme 6 týdnů staří - to jsme všichni zvědaví, kolik budeme vážit a jak dlouhý štrůdl toho blivajzu nám nacpou do krku :D.

Své páníčky očekává už i Kvíďourek, takže ještě Otylka a Žemla a panička si nadobro oddychne, že o nás bude svědomitě pečováno, že budme všichni do jednoho milováni jak jen to jde a že si užijeme se svými páníčky kopu legrace a oni s námi ;)! Rastík očekává další návštěvu své rodiny - kdo by se taky prdísků maličkých mohl dočkat, že? :D Takže se na všechny moc těšíme!"

Posíláme devět hubiček, Vaši ušmudlaní mlíčňáčci!

—————

Naše první velikonoce a další návštěvy...

26.04.2011 23:28

Dobrý večer,

opět po delší přestávce Vás vítáme u našeho mléčného zpravodajství. Máme velice jistě nakročeno ku čtvrtému týdnu věku, některé zuby máme napůl prořezné a nabýváme dosud nepoznaného elánu. Maminka nás krmí svým lahodným mokem čím dál tím méně, začínáme dlabat denně tvarůžek se žloutkem a sunarem, kefírové mléko, jogurtíčky s medíčkem, granulky zalité vývarem, jemně mleté masíčko se zeleninkou a rýží, no prostě ochutnáváme všeljaké dobrotky :). Dokonce se nám sem tam podaří ukradnout nějakou granulku psím dospělákům, to se pak ale panička dost čílí ;). Tetka Mája nemá mlíčko už dávno, dostala nějaké kapičky na zástavu laktace, abychom prý tu drobounkou chuděrku celou nazdlábli :). Probojovali jsme se do celého bytu, běháme vytrvale jako rodilí Jamajčani, pořádáme rytířské turnaje na život a na smrt, děsně drsňácky u toho ryčíme, no jsme už velcí pesani přece;).

Páníčkové porát chodí s hadrem a kýblem a uklízí po nás loužičky ... a že jich naděláme, to víte, do pelíšku si čůrat nebudeme! Od čtvrtka tu máme na návštěvě taťku Jeffa, ale není s ním žádná legrace, tváří se děsně znuděně a když ho přeci jen přemluvíme ke hře, klofne nás čumákem tak neohrabaně, že se všichni válíme po zemi a žalujeme na celý byt! Až ale vyrosteme a budeme velcí a silní jako on, to něco uvidí, na holé vypapané pupky mu toto přísaháme :).

V sobotu a v neděli jsme přivítali další velice milé návštěvy, přijeli se za námi podívat páníčkové Gábinky a Tečky a všichni nám přivezli krásné dárky, spoustu pamlsků hromadu uzlíčků na hraní (foto pod textem). Mockrát jim děkujeme, bylo to velice milé překvapení ;). Všichni jsme se osobně přesvědčili, že se holky budou mít jako ve vatičce! Žhavou novinkou je, že výtečnice Tečka má své zbrusu nové webové stránky, které jí vyrobil páníček Pepča, určitě se na ně podívejte - výtečníkům ostudu rozhodně nedělají! Najdete tam krásné vyprávění a fotečky a klidně nechte Pepčovi a Tečce vzkazík, budou mít velkou radost ;). Odkaz zde : https://vytecnice-tecka.webnode.cz.

To je v tuto chvíli vše, za chvíli máme půlnoc, na nohou je jen Gábinka, která se  jde vyčůrat, jak to tak vypadá a jinak všichni s plnými bříšky sladce chrní. Jdu utřít loužičku a od mlíčňáků posílám hubičky na dobrou noc !

Děkujeme všem!

—————

Slavíme tři týdny!

21.04.2011 18:27

Po malé odmlce Vás tu opět vítáme u našich mlíčňáckých novinek. Už jsem tři týdny staří mazáci a mazačky, prořezávají se nám zoubky, otvírají zvukovody a rostou objevitelské chutě :). S velkou slávou jsme ve svém koutku přivítali už tři návštěvy - první tu byla delegace za Brucíkem, druhá tu byla početnější výprava za Vilíkem a naposled tu byl páníček Tečulky jen tak na skok :). A tak už víme, že se budeme mít náramně dobře u svých nových supráckých páníčků a už teď se na ně těšíme ;). Všem mockrát děkujeme, že nás svou návštěvou poctili!

Dnes přibude pár foteček na rajče, takže až dosesmolím tenhle článeček, vrhnu se na nahrávání. Bohužel jsem nenafotila aktuální fotky do medailonků, ale snad to do konce týdne napravím :). Broučíni už se čím dál tím více podobají pejskům, začínají být dlouzí, štíhlí a nohatí, všichni mají nasazené uši v úrovni očí, všichni mají menší či větší týlní hrbol a všichni jsou pěkní draci :).

Tak, to jen abyste věděli, že štěníci blaze vegetí, je jim dobře a pěkně prospívají ;). Přejeme krásný zbytek večera!

—————

Začínáme zlobit ;)

18.04.2011 13:07

Dobrý den,

tak se nám mlíčňata úspěšně probojovala napříč celým pokojem a místy to tu připomíná disciplínu "slalom mezi štěňaty". Koutek jsem potvůrkám uzavřela, aby mi nečekaně nějaký výletník nevstoupil do cesty z podpostele, nebo jiné skrýše, kde se všude schovávají :). Pouštěni už budou jen plánovaně a pod dohledem, abych s nimi počítala, protože jsou jako motorové myšičky, chvilku tam a pak honem jinam :). Dokonce si zlehounka mezi sebou začínají hrát, skáčou si po zádech, když má jeden jistě nakročeno, druhý ho škodolibě svalí (přece tu brácha nebude machrovat, že umí chodit no ne?:D), bezzubými dásničkami se všemožně okusují a tak podobně...prostě už z nich začínají být velké hravé děti :D. Je to s nimi čím dál tím veselejší a to je dobře. Učí se už i chodit čůrat do rohu koutku, kde na to mají savou podložku, jsou to šikulkové ;).

K profilovým medailonkům štěnísků jsem přidala anketku, kde si můžete zahlasovat za svého favorita, najdete ji pod panelem menu v pravo ;). Dnes zároveň přidám slíbené album, abyste viděli, jak překotně prckové rostou, je to k nevíře :)

Pěkný den, hubičky posílají malí Výtečníčci!

—————


Přidej na Seznam