Očkování, čipování

13.05.2011 18:28

Dnes jsme podstoupili ten dlouho očekávaný zákrok - pejskové dostali vakcínu a čip. Vakcína je první štěněcí, tedy proti psince a leptospiróze. Další očkování pan doktor stanovil na 9. -10. 6.,čili to podstoupí až s novými "rodiči". To je prý nejnovější očkovací schema a já si prý vyhledala na internetu nějaké staré, když jsem je chtěla nechat podruhé očkovat v 8. týdnu :(. Inu, pan doktor veteriny ví nejlépe, jak se pejsci očkují. Byla jsem pochválena, kterak dobře jsem bobísky odčervila, že jsou ve skvělé výživové kondici, což by prý nebyli, kdyby byli začervení. Cena obou výkonů na jedno štěně je 750 Kč, a to jsem dostala hromadnou slevu, na každého pejska 100 Kč :). K tomu 250 Kč za odčervení  a veterinární péče rázem stojí 1000 Kč tak jako tak, takže odhad byl správný. Pejskové zákrok nesli statečně, jen Gábinka vyváděla, jako bychom ji chtěli rožnit a Brucík si také pobrečel - jsou to trošku citlivější nátury, no :). Načipováni jsou systémem BackHome, takže registrace do Národního registru bude zdarma - buď pošlete vyplněný formulář poštou nebo elektrinicky přes internet, to je na Vás. Pochopitelně dostanete domů i vyplněný očkovací průkaz a známku na obojek, která oznamuje, že je pejsek čipován.

A teď pro některé velice dobrá zpráva. Pan doktor mě ujistil, že pejsci jsou schopni jít do nového domova od šestého týdnu věku (tedy třeba dnes), podle toho, zda je matka ještě kojí - naše dravé devatero už kojeno nějakou dobu není, pro svůj krvelačný přístup k maminčiným strukům. Když štěňátka viděl, seznal, že jsou to už poměrně samostaní buclíci, kteří evidentně dlabou dobře sami :). Kompromisní termín odběru pro ty, kteří pejska chtějí mít co nejdříve doma, bude od příštího pátku, tedy od 20. 5., ovšem je to jen možnost, nikoli povinost, stále bude platit termín od 27. 5. Myslím, že někteří budou jásat :). Pokud byste si pejsuláka chtěli vzít v po sedmém týdnu věku, nebudu mít možnost jej po čtvrté odčervit, proto dávku odčervovací pasty pejsek dostne s sebou domů připravenou ve stříkačce ;). Granulky pro ty, kteří je chtěli objednat mnou, jsou již objednané a zaplacné, přijdou v příštím týdnu.

Tolik zpravodajství ze života dovádivé devítky, jdu jim připravit jogurtovou svačinku za to, co dnes museli vytrpět, chuděrky :). Mějte hezký zbytek večera a nezoufejte, už brzy je budete mít jen a jen pro sebe :).

—————

Zpět


Přidej na Seznam